DENNÍK RELAX - Ako riešiť problémy vo vzťahu?

Ako riešiť problémy vo vzťahu?

Naoko dokonalý vzťah môže mať trhliny, ktoré nevnímame, resp. nechceme ich vnímať. Aj keď môžu byť problémy na prvý pohľad riešiteľné, partneri im nevenujú dostatok pozornosti. Vôbec si neuvedomujú, že neriešené problémy sa postupom času začnú ešte viac nabaľovať a celú situáciu ešte viac skomplikujú. Ak cítite, že váš vzťah je naštrbený, zmobilizujte všetky sily a snažte sa vzniknuté problémy riešiť.

Uvedomte si, že vzťah nie je len o sexe

Veľa partnerov si po rokoch spolužitia uvedomuje, že ich sexuálny život nie je taký, ako na začiatku. Treba si priznať, že taký ako na začiatku určite nebude. Vtedy ste si bez najmenších problémov mohli dovoliť experimentovať. Páni s nafukovacími pannami a dámy s vibrátormi. S pribúdajúcimi rokmi výkon muža, ale aj ženy rozhodne nebude taký istý ako v mladosti. Zmierte sa s tým. Uvidíte, že sa vám bude žiť ľahšie – nebudete mať žiadne výčitky svedomia, že váš výkon nie je taký, ako kedysi. Nezabúdajte, vzťah nie je len o sexe. Sú aj oveľa dôležitejšie veci ako sex.

Neurážajte sa pre hlúposti

Mnoho partnerských vzťahov končí kvôli banalitám. Ženy sa urážajú aj na to, keď ich partner pravidelne chodí do sexshopu, trávi čas s kamarátmi, nepochváli ich outfit a pod. Krízu vo vzťahu dokážete prekonať len vtedy, keď sa prestanete urážať, ale vzniknuté problémy začnete riešiť – začnete o nich hovoriť.

Komunikácia je základ

Ak chcete mať zdravý vzťah a chcete predísť akýmkoľvek problémom, svoj vzťah stavajte na komunikácii. Keď partneri spolu nebudú vedieť komunikovať a lásku si budú prejavovať len nákupom hmotných darčekov (napríklad takých darčekových košov pre mužov, šperkov, drahého spodného prádla a pod.), ich vzťah nevydrží.
 

Autor fotografie:www.pixabay.com