DENNÍK RELAX - 7 tipov pre pesimistov. Takto budete šťastnejší!

7 tipov pre pesimistov. Takto budete šťastnejší!

Problémom pesimistov je to, že na všetkom vidia negatíva. Zatiaľ čo optimisti sa usilujú aj na menej dobrých veciach či zážitkoch nájsť niečo pozitívne, pesimistu tieto situácie zvyčajne „položia“ ̶ frfle, mračí sa, ľutuje sa a ostatní s ním nevedia vydržať. Výstižne to povedal G. B. Shaw: „Pesimista je človek, ktorý sa necíti dobre, keď sa cíti dobre, pretože sa obáva, že sa bude cítiť horšie, až sa bude cítiť lepšie.“

Našli ste sa v týchto riadkoch? Potom urobte všetko preto, aby ste svoj negatívny postoj k životu zmenili. Dá sa to, len treba chcieť. Ako na to?
 

  • Urobte si zoznam vecí, ktoré vás robia šťastnými


Položte si otázku, čo vám robí v živote radosť a za čo ste naozaj vďační? Môže to byť skvelá mama, kamarátka, bicyklovanie, prechádzka so psom… Čokoľvek, čo vám zlepší náladu. Potom sa snažte ľuďom alebo činnostiam zo zoznamu venovať viac času.
 

  • Začítajte sa do pozitívnej knihy


Nemáme na mysli román ani poviedky, ale knihy pre rozvoj osobnosti, konkrétne o pozitívnom myslení. Na trhu je ich neúrekom, preto sa snažte vybrať takú, ktorá vám bude najbližšia.
 

  • Vezmite život do vlastných rúk


Mnohí sú pesimistami preto, lebo si myslia, že so svojím životom nemôžu nič robiť. Je to omyl! Každý z nás má svoj život vo svojich rukách. Len od vás záleží, ako sa budete mať, akú budete mať prácu či koľko peňazí bude na vašom účte. Urobte prvý krok už dnes a spíšte si zoznam vecí, po ktorých túžite. Majte ich stále na pamäti a hľadajte spôsoby, ako sa k nim priblížiť – aj malé kroky sa počítajú.
 

  • Prestaňte s kritikou a ohováraním


Vidíte na každom človeku najprv to zlé? Porozmýšľajte nad tým, kedy ste o niekom povedali niečo pekné. Zrejme si na to ani nespomeniete. Odteraz sa skúste na ľudí pozerať inak – hľadať na nich pozitíva. Uvidíte, že vám bude lepšie na duši a zároveň sa zlepší kvalita vašich vzťahov.
 

  • Dbajte o seba


Pýtate sa, čo má spoločné s optimistickým prístupom váš výzor? No veľmi veľa. Ak sa budete cítiť dobre a budete so sebou spokojní, odrazí sa to aj na vašom prístupe k životu. Nie ste s niečím spokojní? Tak to zmeňte! Máte to iba vo svojich rukách!
 

  • Usmievajte sa


Začnite tým, že sa na seba každé ráno v zrkadle usmejete a poviete si, že sa máte rád. Aj s touto radou sa môžete stretnúť v mnohých publikáciách o pozitívnom myslení. Skôr, ako toto odporúčanie zavrhnete, vyskúšajte to. Viac úsmevu na perách vám môže priniesť aj pozeranie komédií, čítanie vtipov či vtipných videí.
 

  • Zapracujte na svojom myslení


„Prší. Dnes bude opäť otrasný deň. Dokým prídem do práce, budem celý mokrý.“ Pripomína vám tento výrok niekoho? Skúste to inak. Vždy, keď vám napadne niečo negatívne, zmeňte to na pozitívne. Neznie lepšie toto: „Prší. Dnes bude príjemný daždivý deň. Cestou do práce si vychutnám dažďové kvapky a príjemný chladný vzduch.“

-w- 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/pekn%C3%A1-%C5%BEena-v-oblasti-tanec-sunshine-820477/