DENNÍK RELAX - 5 tipov, ako pripraviť deti na fakt, že zase začína škola

5 tipov, ako pripraviť deti na fakt, že zase začína škola

Po lete plnom táborov, zábavy a hier sa deťom nikto nemôže čudovať, že nie všetky sa hrnú do školy s veľkým nadšením. Máme pre vás pár tipov, ako im urobiť prvé dni a možno aj týždne veselšie.

Farebné raňajkové počty

Vaše dieťa nemusí sedieť nad učebnicou matematiky, aby sa jeho hlavička pripravila na počítanie a návrat do školy. Urobte mu na raňajky tanier plný sendvičových „vojačikov“, polovica bude so syrom a uhorkou, druhá s rajčinkou a šunkou. Tieto dve „vojská“ budú medzi sebou bojovať a ako bude dieťa postupne vojačikov jesť, môže počítať, o koľko vojakov už ktoré vojsko prišlo, kto má viac vojakov a o koľko - uhorkové alebo rajčinové vojsko, ... Okrem toho, že si precvičí matematiku, zabaví sa a bez protestov zje na raňajky aj zeleninu.

Spoločný nákup školských potrieb
Pamätáte si, ako ste ako deti milovali vôňu nových kníh, zošitov a ostrosť nepoužitých ceruziek? A aké to bolo potešenie napísať prvé slovo, prvý riadok do nového zošita? Môžete si byť istý, že ak bude vaše dieťa nakupovať nové pomôcky spolu s vami, bude potom netrpezlivo čakať na ten deň, kedy ich bude môcť naozaj použiť.  Tip: vyberte pomôcky s motívom obľúbenej postavičky, rozprávky vášho dieťaťa. Tento fiktívny kamarát môže vášmu dieťaťu pomôcť zvládnuť náročné dni na začiatku školy.

Prekvapenie s rozkošnými príšerkami
Okrem toho, že spolu nakúpite pomôcky do školy, majte niečo pripravené aj na chvíle, kedy bude smutné, lebo sa prázdniny končia a nebude mať na nič chuť. Nečakaný darček dokáže robiť zázraky. Napríklad s novým lepidlom Scotch Monster ulahodíte každej smutnej dušičke. Môžete si vybrať dievčenskú alebo chlapčenskú verziu so zábavnými postavičkami alebo dať dokopy aj celú zbierku.

Školské kino
Urobte si rodinné televízne popoludnie. Vyberte si 3-5 filmov, rozprávok, ktoré sa odohrávajú v škole a vaše dieťa si spomenie, že v škole to býva niekedy aj zábava a začne sa do nej tešiť.

Párty pre spolužiakov
Veľa detí nevidí svojich spolužiakov celé leto, aj keď boli počas školského roka najlepší kamaráti. Pozvite ich k sebe domov, choďte spolu na zmrzlinu. Jednoducho pripomeňte deťom, že škola nie je len o učení, ale aj o kamarátstvach a super zážitkoch, ktoré na ne čochvíľa čakajú.